Description
Technical Details
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Max Screen Resolution | 3840×2160 Pixels |
| Processor | 2.6 GHz core_i7 |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Memory Speed | 2.6 GHz |
| Hard Drive | 512 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA Quadro P1000 |
| Chipset Brand | NVIDIA |
| Card Description | Dedicated |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | Lenovo Thinkpad |
| Item model number | Lenovo ThinkPad P1–R |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Item Weight | 6.52 pounds |
| Package Dimensions | 21.14 x 14.37 x 4.69 inches |
| Color | Black |
| Processor Brand | Intel |
| Number of Processors | 6 |
| Computer Memory Type | SODIMM |
| Hard Drive Interface | Solid State |




Reviews
There are no reviews yet.