Description
Technical Details
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Max Screen Resolution | 1920×1080 |
| Processor | 2.8 GHz apple_ci7 |
| RAM | 16 GB SO-DIMM |
| Memory Speed | 3.8 GHz |
| Hard Drive | 512 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA Quadro M1200 |
| Chipset Brand | NVIDIA |
| Card Description | Dedicated |
| Graphics Card Ram Size | 4 GB |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Average Battery Life (in hours) | 3 Hours |





Reviews
There are no reviews yet.