Description
Technical Details
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Max Screen Resolution | 1366×768 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz core_i5 |
| RAM | 8 GB DDR3 |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics [630, 620, or similar] |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Card Ram Size | 8 GB |
| Wireless Type | 802.11ac |







Reviews
There are no reviews yet.